Rzymski Kapitol w baśniowej scenerii

Rzymski Kapitol wreszcie olśniewa baśniową scenerią, a wszystko dzięki nowemu oświetleniu. Od 26 września najważniejsze rzymskie wzgórze rozświetla 566 energooszczędnych lampek led.

 

Wejście na Kapitol

 

Efekty są piorunujące i widać je już z daleka. Wreszcie jest elegancko i światowo. Oświetlone są nie tylko trzy pałace okalające wspaniały plac zaprojektowany przez Michała Anioła, a więc centralny Palazzo Senatorio – siedziba władz Rzymu, Palazzo dei Conservatori i Palazzo Nuovo – mieszczące Muzea Kapitolińskie.

 

Palazzo Senatorio, posąg Marka Aureliusza i fontanna Dea Roma

 

Palazzo dei Conservatori

 

Palazzo Nuovo

 

Lśnią również portyki oraz fontanna Dea Roma. Koszt całego przedsięwzięcia to 472 tysiące euro. Oświetlenie wykonała Areti – grupa należąca do spółki Acea. 

2 Responses

 1. Grażyna

  Witam serdecznie i proszę o pomoc. Czy bilet do Muzeów Kapitolińskich można kupić
  tak zupełnie ”z biegu”, bez długiego czekania w kolejce? Próbowałam kupić na oficjalnej stronie, ale tam narzuca wejście na 9.30 bez możliwości zmiany godziny. Nie bardzo mi ta godzina odpowiada, bo zaplanowałam sobie Kapitol i Fora Cesarskie na czwartek podczas naszego pobytu, kiedy przed południem może się uda wejść do San Lorenzo in Miranda … Czy na bilet kupiony online można wejść o innej porze tego samego dnia? Bardzo dziękuję za pomoc

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie ma potrzeby rezerwowania wejścia do Muzeów Kapitolińskich. Kolejka owszem jest, ale nie tej wielkości co do Koloseum czy Muzeów Watykańskich. Idzie sprawnie. Proszę zarezerwować sobie około 4h na te muzea. Są piękne, najważniejsze w Rzymie i relaksujące, naprawdę warto je zobaczyć. Co do biletów online, nie wiem, dlaczego wstawia tylko jedną godzinę, która jest nota bene godziną otwarcia muzeów. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *