Eataly – największe rzymskie delikatesy – otworzone w 2012 roku w dawnym Teminalu Lotniczym wybudowanym na mundial 1990 roku. Dworzec działał przez dwa miesiące, a potem niszczał przez 20 lat, nietrafiona inwestycja. Lokal przejął Oscar Farinetti, dawny właściciel sklepów elektronicznych UniEuro, który sprzedał je w dobrym momencie, a pieniądze zainwestował w sieć supermarketów spożywczych z wyższej półki Eataly. Eat – czy jeść po angielsku i Italy. Pierwszy z nich powstał w 2007 roku w Turynie, a potem kolejno otwierano je w dużych miastach włoskich oraz poza Włochami – w Nowym Jorku, Tokio czy Dubaju.

 

Sprzedają produkty z każdego włoskiego regionu i nie tylko, a ceny, niestety nie należą do najniższych. Z jakością na najwyższym poziomie byłabym ostrożna. Czasami zawodzą. Punkty gastronomiczne też pozostawiają wiele do życzenia, w niejednej prostej trattorii można dużo lepiej zjeść za znacznie niższą cenę. Ale jeśli ktoś jest pasjonatem kuchni włoskiej i szuka wyjątkowych prezentów, warto tu wstąpić. Mają dobry wybór win. I częste promocje.

 

Eataly ma swój drugi lokal w Rzymie, pod arkadami Piazza della Repubblica, obok kina Space Moderno, nastawiony głównie na konsumpcję. Sklep nie jest tak dobrze zaopatrzony jak ten na stacji Ostiense. Należy do syna Farinettiego. A sam Farinetti wyczuł dobrą koniunkturę, pisze książki o swoim ojcu partyzancie i szykuje się na posła. Ale jedno trzeba mu przyznać, wylansował markę rozpoznawalną we Włoszech i na świecie.

21 czerwca Eataly Ostiense będzie obchodził 4 urodziny. O 17.00 czekają na wszystkich klientów z urodzinowym tortem. Może i Wy się skusicie  🙂

 

Dojazd  metro B – stacja Piramide i dalej pieszo za strzałkami.

Piazzale XII Ottobre, 1492

Otwarty codziennie od 10.00 do 24.00

www.eataly.net