Od 9 września do 7 grudnia linia metra B w remoncie

Od 9 września do 7 grudnia linia metra B na odcinku Laurentina-Castro Pretorio będzie kursować regularnie tylko do godziny 21.00, rozpoczyna się bowiem kolejny etap prac związanych z budową stacji metra Fori Imperiali.

Po godzinie 21.00 na tej trasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, natomiast na odcinku Castro Pretorio-Rebibbia i Castro Pretorio-Jonio metro będzie kursowało bez zmian.

Linia metra B na całym odcinku Laurentina-Rebibbia i Laurentina-Jonio zostanie całkowicie zamknięta w następujące weekendy:

21 i 22 września

28 i 29 września

5 i 6 pazdziernika

12 i 13 pazdziernika

26 i 27 pazdziernika.

2 Responses

 1. Alina

  Dzień dobry, Pani Agnieszko, proszę o podpowiedź jak najlepiej dojechać (jakim środkiem komunikacji) z lotniska Ciampino do stacji metra Monti Tirurtini, bo w pobliżu tego miejsca mam zakwaterowanie. Będę na lotnisku po 21.00, a linia metra B, jak czytam, jest w remoncie.
  Czy w Rzymie są bilety ulgowe dla osób z niepełnosprawnością? mam legitymację osoby z niepełnosprawnością o znacznym stopniu, przetłumaczoną w języku angielskim, czy upoważnia mnie ona do zniżek? czytałam, że niektóre muzea honorują takie legitymacje. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Ma Pani dwie możliwości – Ciampino Airlink – pociągiem z Ciampino na dworzec Termini https://www.trenitalia.com/en/services/ciampino-airlink.html albo autobusem Terravision na Termini https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-ciampino-airport-rome/. Z Termini komunikacją zastępczą do stacji Castro Pretorio, a dalej już metrem, o ile to jest dzień powszedni, a nie jedna z weekendowych dat wymieniona w artykule.
   Na pewno nie dostanie Pani zniżki na komunikację miejską, ta przysługuje jedynie rezydentom po przejściu procedury biurokratycznej.
   Większość muzeów ma takie zniżki albo darmowe wejścia, ale tu prosiłabym już posprawdzać angielską wersję strony muzeów, które planuje Pani odwiedzić. Na pewno takie wejścia oferują Koloseum, Muzea Watykańskie, Muzea Kapitolińskie czy Galleria Borghese. Do Muzeów Watykańskich musi Pani wysłać wcześniej email z informacją o dacie planowanego wejścia. Link znajdzie Pani w moim praktycznym przewodniku po Muzeach Watykańskich. Pozdrawiam serdecznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *